"Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym"

Charlie Chaplin

 

Żłobek Miejski w Bielsku Białej

Krasnoludki od 1 do 2 roku życia

krasnoludki

Jesień to kolorowa pora roku owocująca w barwne liście i kasztany. To czas, kiedy dzieci klimatyzują się w nowych grupach, poznają nowych kolegów i nowe panie. Personel robi wszystko aby panowała ciepła i domowa atmosfera podczas rozłąki z rodzicami.

Jesień to okres, w którym pogoda plecie różne figle, raz jest ciepło innym razem zimno i deszczowo. W naszym żłobku niezależnie od pogody dzieci nie mają czasu na nudę. Opiekunowie naszej grupy starają się wspomagać aktywność fizyczną dzieci poprzez wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych dopasowanych do możliwości i wieku dzieci poprzez różne zabawy na czworakach, z elementami skłonu, skoku, biegu m.in.: „zbieramy orzechy", „wiewiórki", „wirujące liście". Nie zabraknie również zabaw z wykorzystaniem opasek tematycznych takich jak: „Bury miś", „Kotek i myszka", „Kasztankowa rodzina".

Jesień to bardzo wdzięczna i twórcza pora roku, bo dostarcza nam mnóstwo ciekawych materiałów do prac. Dzieci będą miały możliwość ozdabiania elementów garderoby Pani Jesieni kolorowymi liśćmi. Z kasztanków, żołędzi i plasteliny zrobią kolorowe ludki. Pomalują kredkami jesienne ilustracje a dla lepszego utrwalenia nazw owoców, ich kolorów i kształtów dzieci będą wydzierać małe kawałki kolorowego papieru potrzebne do wypełnienia kształtu.

Muzyka mocno oddziałuje na rozwój fizyczny i psychiczny dziecka, zwłaszcza w jego wczesnym rozwoju, dlatego też zachęcamy nasze Krasnale do zabaw z wykorzystaniem różnorodnych przedmiotów akustycznych i instrumentów perkusyjnych. Będziemy słuchać nagrań odgłosów przyrody i zjawisk atmosferycznych związanych z jesienną aurą, które ma na celu stymulowanie percepcji słuchowej. Ponadto dzieci zapoznają się z nowymi piosenkami: „Jesienny Kujawiaczek", „Nasza Pani", „Jarzębinowa piosenka".

Każdego dnia dzieci są zaskakiwane nowymi pomysłami i zabawami. Jesienią będziemy szukać oznak jesieni oraz zapoznawać dzieci z darami natury z lasu, sadu, ogrodu. Zwrócimy uwagę na charakterystyczny wygląd drzew i liści. Ponadto Krasnoludki będą utrwalały podstawowe nazwy zwierząt z wyszczególnieniem zwierząt domowych, leśnych oraz egzotycznych.

W kącikach zabaw dzieci mogą bawić się zabawkami, które są różnorodne, posiadają atesty bezpieczeństwa oraz pobudzają ich rozwój. Dziecko przy ich pomocy może doświadczać, wypróbowywać coś nowego, eksperymentować oraz stawiać czoło kolejnym próbom.

 

 

GR-II-1  Krasnoludki  

Krasnoludki  Krasnoludki 

Krasnoludki 

 

WITAMY

Żłobek Miejski funkcjonuje jako jednostka organizacyjna Gminy Bielsko-Biała i działa na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U z 2018 r. poz.603)

 

Żłobek czynny jest w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30.

OGŁOSZENIA

Rodzice Przypominamy, że w Żłobku Miejskim w Bielsku-Białej w dalszym ciągu obo...
więcej
KONSULTACJE Informujemy, że w Żłobku Miejskim w Bielsku-Białej istnieje możliwo...
więcej

MISJA ŻŁOBKA

 

"Miłość, radość, ciepło, bezpieczeństwo
i zaufanie w dzieciństwie
to dojrzałość, odpowiedzialność
i mądrość w dorosłości ."