"Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym"

Charlie Chaplin

 

Żłobek Miejski w Bielsku Białej

Kubusie od 2 do 3 roku życia

kubusieW naszym żłobku nadrzędnym celem jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. Każde dziecko traktowane jest w sposób indywidualny. Dbamy oto, aby czuły się szczęśliwe, bezpieczne i pewne siebie. Opiekunki grupy „ Kubusie" wkładają jak największe starania, aby wspomagać nie tylko aktywność fizyczną dziecka, ale przede wszystkim rozwój intelektualny. Dużą uwagę w przygotowaniu dzieci do adaptacji w środowisku przedszkolnym jest opanowanie czynności samoobsługowych (samodzielne jedzenie, ubieranie- rozbieranie ubrań, butów, samodzielne i prawidłowe spożywanie posiłków, samodzielne korzystanie z toalety). W naszej grupie realizujemy liczne jesienne zabawy ruchowe takie jak: „Bociek i żabka". „Jeżyk", „Deszczyk", „Jesienne porządki" – zabawy te rozwijają umiejętności naśladowcze dziecka. Zajęcia dydaktyczne służą prawidłowemu kojarzeniu jesieni z jej oznakami (porządkowanie ogródka, grabienie liści). Poznają wybrane zwierzęta leśne ich wygląd, sposób poruszania się i wydawane odgłosy. Biorąc pod uwagę prawidłowy rozwój dziecka 2-3 letniego codziennie dostarczamy dziecku nowych bodźców stymulujących rozwój psychosomatyczny. Aby dzieci mogły osiągnąć stan psychicznej równowagi i harmonii, wprowadzamy chwile relaksu poprzez słuchanie muzyki klasycznej. Przed leżakowaniem dzieci słuchają muzyki wyciszającej lub bawią się w masażyki relaksacyjne. Organizujemy dla dzieci również zabawy muzyczne z instrumentami takimi jak, cymbałki, grzechotki, tamburyno, talerze.

W grupie Kubusiów staramy się dostarczać dzieciom sporej „ dawki" w formie zabaw inscenizowanych, dramowych („Grabimy ogródek", „Jesienne porządki w ogrodzie"). Organizujemy zabawy bieżne ( „Na jesiennej łące", „Buraczek, cebulka"), ruchowo- naśladowcze („Jeżyk"), orientacyjni- porządkowe („Deszczyk pada"). Organizujemy również zabawy twórcze, przez co rozwijamy u dzieci koordynacje wzrokowo – ruchową przez rysowanie, wyklejanie, malowanie farbami, wydzieranie z papieru, bibuły, układanie układanek-puzzli, klocków. Działalność ta wpływa na zdolności manualne dziecka, uczy cierpliwości, dokładności, wykonywania zadań do końca. Ogromną radość sprawiają dzieciom zabawy z chustą animacyjną –Klanza, zabawy takie bardzo integrują grupę i uczą współpracy„ Kubusie" mają możliwość zabaw o charakterze manipulacyjno-konstrukcyjnym z użyciem klocków drewnianych bądź też plastikowych. Zabawy manipulacyjne wpływają na sprawność i wzrost precyzji samych chwytów jak również na rozwój intelektualny dziecka. Wyraża się to w aktywnej, rozumnej, twórczej działalności rozwijającej się przy współudziale takich procesów jak: spostrzeżenia, wyobraźnia, myślenie i mowa, uwaga i pamięć. Zabawy manipulacyjne wpływają na rozwój twórczości artystycznej dziecka oraz na jego rozwój emocjonalno – społeczny. Jesienią uczymy dzieci następujących piosenek: "Skaczące kasztany" „ Deszczyk", „Poszła Ola".
Poznajemy wierszyki takie jak: „Deszczyk", „Jeżyk".

Kubusie  Kubusie 

Kubusie  Kubusie 

Kubusie  Kubusie 

Kubusie  Kubusie 

 

WITAMY

Żłobek Miejski funkcjonuje jako jednostka organizacyjna Gminy Bielsko-Biała i działa na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U z 2018 r. poz.603)

 

Żłobek czynny jest w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30.

OGŁOSZENIA

Rodzice Przypominamy, że w Żłobku Miejskim w Bielsku-Białej w dalszym ciągu obo...
więcej
KONSULTACJE Informujemy, że w Żłobku Miejskim w Bielsku-Białej istnieje możliwo...
więcej

MISJA ŻŁOBKA

 

"Miłość, radość, ciepło, bezpieczeństwo
i zaufanie w dzieciństwie
to dojrzałość, odpowiedzialność
i mądrość w dorosłości ."